уторак, 8. новембар 2016.

Желатин за све оне који спремају посна јела




Желатин је производ животињског порекла, али за све оне који из било ког разлога не једу храну животињског порекла, постоје и биљне замене за Желатин.

Ове замене Пажљиво користите када њима мењате Обичан Желатин приликом припреме намирница; могуће су грешке док не овладате потпуно њиховом применом.

Агар Агар (Кантен): традиционални и замена за Желатин У многим рецептима. Мења Желатин у истим пропорцијама: једна кашика агар агара у праху = 1 касика желатина у праху. У форми Пахуљица, Агар Агар је два пута, а у зрнастој форми је три пута јачи од Агар Агара у праху. Пажљиво пратите Упутства за коришћење Агар Агара. На Се Не стеже на истој температури као Желатин. На пример, Агар Агар Тражи кључање на јакој ватри, За разлику од крчкања желатина. У гела се претвара на собној температури, док Желатин мора да се стави у фрижидер. Натопите Агар Агар 10 минута у води у коме ћете га кувати, на тај начин ће се лакше растворити; 2 кашике Агар Агара у праху или 1 касика у облику пахуљица растворена у 600мл воде Потребна је за формирање чврстог Зелеа.

КУЗУ: Користи се као згушњивач у Јапану. Додајте 1 1/2 касику КУЗА у сваку сољу течности КАДА правите сос или прелив за јело. Ако желите да добијете гела од течности, додајте 2 кашике на 1 сољу.

ГУАР гума: добија се из семена индијске биљке Циамопосис тетрагонолобус сам може да се користи као замена за Желатин, или трази несто друкчију припрему. Ако користите кварт гуму, потребна вам је Шестина у односу на захтевану количину желатина. На пример, 1 кашика желатина = 1/2 кашичице гуар гуме. Додајте у кварт гуму сувим састојцима, а у другој чинији помешајте Течне састојке, па полако (Постепено) спојте ове састојке, непрестано мешајући Како се не би створиле грудвице.

Ксантан гума: добија се ферментацијом угљених хидрата. Потребно вам је упола мање ксантан гуме у односу на Желатин. На пример, ако је према рецепту потребно 2 кашичице желатина, биће вам довољна 1 кашичица ксантан гуме.

СТРЕЛАСТИ КОРЕН: реч је о скробу који се добија из корена тропске биљке Маранта арундинацеа. Користи се за згушњавање киселих течности, као и за желирање. Немојте користити стреласти Корен у комбинацији са млечним производима (Уместо да се згусну, постаће слузави). Такодје, не подноси добро висококвалитетан температура, па ако треба да га додате у топло јело, прво га помешајте са мало хладне течности, Додајте у топло јело и не остављајте на ватри пре више од 30 секунди.

Тапиока: скробна супстанца која се добија из корена биљке маниока. Тапиока се користи за згушњавање Филова. Постоји у форми гранула и пахуљица или праха. Грануле се не растварају потпуно када се кувају, па могу да остану у филу или пудингу сам формирају желатинозне лоптице. Ако вам то не смета, можете да да користите тапиоку за згушњавање супа, сосова, паприкаша. Ако желите да се ослободите Лоптица, можете да гранула Да самељете У прах. Тапиока подноси дуго кување и замрзавање, а јелима даје атрактиван Сјај. Када је користите као састојак Филова за пите, помешајте је с осталим састојцима и оставите да одстоји најмање пет минута, како би апсорбовала тецност. Уместо тапиоке мозе да се користе кукурузни скроб (Половина мере за тапиоку), или стреласти Корен (који је скупљи од тапиоке) или брашно (мало мања количина од предвиђене за тапиоку).

Нема коментара:

Постави коментар