Manuka med s UMF faktorom garantuje originalnost meda, njegovo potvrđeno laboratorijsko istraživanje i podretlo.
Manuka med s UMF faktorom 20+ je med s najjačim protivupalnim delovanjem. Pokazao je iznenadjujuće rezultate u kliničkim ispitivanjima.
Manuka med s UMF faktorom potvrđuje prisustvo Neperoksidne aktivnosti ( NPA ) koja nije pronađena ni u jednoj drugoj vrsti meda.
INDIKACIJE ZA UPOTREBU
atopijski i ostale vrste dermatitisa;
psorijaza;
upale grla, uha, sinusa;
prehlade;
rane i ulkusi na koži;
opekotine;
bolovi i upalni procesi u želucu;
refluks;
afte u ustima;
probavni i drugi gastrointestinalni poremećaji;
hronični bronhitis;
bronhijalna astma;
rinitis;
sinusitis;
podizanje i održavanje imuniteta;
DOZIRANJE
Kad se UMF Manuka med stavlja na ranu, upija vodu iz rane i suši je, a antimikrobne čestice uništavaju mikroorganizme koji mogu inficirati ranu. Ako se upotrebljava spolja, njime se potpuno prekrije tretirano područje i zamota sterilnim zavojem, pa se zavoj menja jednom dnevno. Neverovatno je delotvoran jer prodire duboko u kožu.
Kod oralne uporabe uzima se čajna kašičica UMF Manuka meda 3 puta dnevno, a ako je upala akutna uzima se po jedna kašičica svaki sat.
SASTOJCI
Manuka drvo sadržava mnoge blagotovorne hemijske spojeve, uključujući organske kiseline, minerale u tragovima, protivmikrobne spojeve, vitamin C, A i beta–karoten, kao i sve vitamine B-kompleksa.
Određene količine manuka meda sadrže neverovatne, prirodno prisutne spojeve, koji su stabilni i pri izloženosti visokoj temperaturi ili svetlosti, a koji nisu pronađeni nigde drugde. Ta moćna delatna supstanca je ne-vodonik peroksid, i zaslužna je za visoko antibakterijsko delovanje manuka meda. Takođe, manuka med ne zahteva vlagu ili kiseonik da bi bio delotvoran.
Prisutnost tog specijalnog ne-vodonikovog delovanja moguće je odrediti jedino posebnim vrstama naučnog merenja, koja su direktno povezana sa standardnim merenjima i određivanjem nivoa fenola (poznati antiseptik).
Manuka med, ima i druge delatne supstance koje služe za borbu protiv raznih vrsta bakterija. Kod manuka meda ta delatna supstanca je methyl glyoxal (MG). Methyl glyoxal je supstanca koja se može naći i kod drugih vrsta meda, ali za razliku od manuka meda, u vrlo vrlo malim količinama. Kod manuka meda MG potiče od izmene druge supstance, dihydroxyacetona – koji je u vrlo visokim koncentracijama pronađen u manuka cvetu.
Manuka med s Novog Zelanda
Zbog svoje dugogodišnje izolacije od ostatka sveta, kao i zbog svoje specifične ostrvske biogeografije, Novi Zeland ima neverovatno bogatu floru i faunu. 80% flore na Novom Zelandu je autohtono. Toj fantastičnoj porodici pripada i Manuka drvo, Leptospermum scoparum.
Manuka je jedinstveno zimzeleno drvo i raste nekultivisano na širim područjima Novog Zelanda. Cveta leti, a intenzivan miris koji daju njegovi lepi, crveno-rozi cvetovi pčele jednostavno obožavaju. Od davnina, domoroci Maori koriste manuku kao lek.
Klikom na link dobijate putokaz i mapu kako da nas nađete
Ovde
NATURA KUTAK NIŠ OBILIĆEV VENAC 20 (Google mapa)
Нема коментара:
Постави коментар