- Ulje divljeg origana
Ulje divljeg origana – jak prirodni antibiotik
Ulje origana ne stvara rezistentni soj mutiranih bakterija. Sposobno je da na prirodan način i efikasno eliminiše patogene, virusi gripa, prehlade, bakterijske ili gljivične infekcije. Laboratorijska ispitivanja su potvrdila da je jedan od najmoćnijih prirodnih antibiotika koje poznaje nauka.
Ulje divljeg origana je riznica minerala: kalcijuma, magnezijuma, cinka, gvožđa, kalijuma, bakra, bora i vitamina: C, A, B3.
Moćan je antioksidant čak 42x jači od jabuke, 12x od pomorandže, i 5x od borovnice. Podiže imunitet i otpornost organizma na alergije.
Efikasno je kod: esherihia colli, staphilococus, salmonela, candida, sinusitis, bronhitisa. Ima antispazmatičko dejstvo.
Preporučuje se kod upala, gljivičnih, bakterijskih i virusnih infekcija, alergija, za eliminisanje parazita iz organizma.
Veoma je dobro i za otklanjane lošeg zadaha, bolesti desni, teško zalečivih rana, opekotina, uboda insekata.
5. децембар 2
5. децембар 2013.NATURA KUTAK
5. децембар 2013.NATURA KUTAK
5. децембар 2013.NATURA KUTAK
5. децембар 2013.NATURA KUTAK- Candida albicans
Najčešći uzročnik (90 – 95%) ove infekcije je Candida albicans, gljivica koja se i prirodno u manjoj količini nalazi u našim crevima. U 2 – 8% uzročnik gljivične infekcije je Candida glabrata. Pod različitim uticajima, pre svega kod lečenja antibioticima, u stanjima oslabljene reakcije imunog sistema, pri upotrebi imunosupresivnih lekova ili oralnih kontraceptiva, hormonske dodatne terapije, antiandrogena i kod dijabetesa melitusa, te u trudnoći, dolazi do njihovog neprirodnog razmnožavanja. Učestalost ove infekcije je 5 – 8% svih ginekoloških pacijentica, a među pacijenticama koje se žale na pojačani vaginalni sekret u 21% se radi o gljivičnoj infekciji.
Simptomi: Veoma neugodan svrab uz pojačan beličast sekret, sirastog karaktera. Polni odnos je bolan, a za vreme mokrenja javlja se peckanje ili žarenje. Kod muškaraca se bolest manifestuje najčešće crvenilom i svrabežom glansa penisa i prepucija. Infekcija se često može dijagnosticirati samo na temelju ginekološkog pregleda. Mikroskopski pregled uzorka vaginalnog sekreta daje karakterističnu sliku, tako da su dodatne pretrage najčešće nepotrebne. Kod negativnog mikroskopskog nalaza, može se načiniti kultura brisa materice na specijalnoj podlozi (Sabouraud-agar ili Candida-II-agar).
Lečenje: Lekovi izbora u lečenju gljivične infekcije su derivati imidazola: clotrimazol (Canesten, Plimycol) i polienski antibiotici kao što su nistatin (Nystatin, Moronal), amfotericin (Ampho-Moronal) i natamycin (Pimafucin) koji se ženama prepisuju u vidu vaginalnih tableta, krema ili masti. Terapija može trajati svega jedan dan ili duže: 3 – 7 dana. Muškarcima se lekovi protiv gljivica propisuju u obliku krema ili tableta. Kod “recidivnih” – infekcija koje se ponavljaju, nezaobilazno je sistemsko lečenje s fluconazolom (Diflucan) ili itraconazolom (Orungal) u vidu tableta ili kapsula. Iako se u 2/3 slučajeva gljivična infekcija ne prenosi polnim odnosom, za vreme lečenja se savetuje izbegavanje polnog kontakta.
Alternativne mogućnosti: Ženama koje se nikako ne mogu osloboditi gljivične infekcije preporučuje se prehrana bogata biljnim vlaknima uz izbacivanje rafinisanih šećera i ugljikohidrata: Anti-Candida dijeta, kao i ponovno uspostavljanje ravnoteže crevne flore uz crevne biokulture (probiotici) kao što su acidofilus (kapsule ili jogurt) ili LGG jogurt. Od velike koristi može biti i homeopatski lek Candida Yeast, koji predstavlja jednu vrstu oralne vakcine protiv gljivica. Može se nabaviti i bez recepta, dolazi u vidu zrnaca i koristi se 3 – 5 puta dnevno po 1 – 2 zrnca (oralno). Candida Yeast podstiče imunološki sastav creva na stvaranje protivtela koja deluju lokalno u crevima i na taj način ograničavaju, odnosno ometaju rast gljivica.
Preporuka je izbegavati hemijske iritanse, hulahopke, usku odeću i tanga gaćice. Intimno rublje potrebno je prati na najmanje 60° C. Nakon završenog lečenja korisno je potpomoći u obnovi prirodne vaginalne flore. U tu svrhu se mogu koristiti vaginalete Vagisan i Döderlein Med. ili direktni unos kulture mlečno-kiselih bakterija u vaginu. Jednostavna metoda koje se pri tome može koristiti je ispiranje vagine sa rastvorom mlečne kiseline (Ac. lactici) ili surutke. Na isti način možete upotrebiti 2 – 4 kapsule Linexili Bactisubtil, odnosno Acidofilus koje se za ovaj postupak moraju otvoriti i njihov sadržaj otopiti u 2 dl mlake vode. Kultura mlečno-kiselih bakterija može se uneti u vaginu i putem običnog malog tampona namočenog u LGG jogurt. Tampon ostaviti u vagini nekih 2 sata. Ostale vrste ispiranja vagine (sapuni, šamponi, gelovi, čajevi) se ne preporučuju zbog narušavanja normalne bakterijske flore.
5. децембар 2013.NATURA KUTAK
петак, 17. јануар 2014.
kandida
Пријавите се на:
Објављивање коментара (Atom)
Нема коментара:
Постави коментар